tr Türkçe en English

     

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

GMN Haberler

Müzakereci Topluluğu Oluşuyor!

Müzakereci Topluluğu Oluşuyor!

Türkiye’de müzakere kültürünün yerleşmesi ve gelişmesi amacıyla Sn Leyla Alaton’un destekleriyle başlattığımız Müzakereci Topluluğu Programımızın ilkini 21 - 22  -23 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Halen çalışan veya iş hayatına dönmeye hazırlanan kadınlar için tasarlanmış ve Birinci Zen adını alan ilk grubumuz içinde iki de erkek katılımcımız vardı! Bu programla müzakereciliğe adım atan katılımcılarımız Prof.Dr.Abdülkadir Varoğlu, Dr.Hakan Karabacak, Dr.Deniz Kite Güner ve Av.Arb.Melih Sisa’dan eğitimlerini aldılar.

Müzakereci Topluluğu Programı, Babeş Bolyai Üniversitesi, IBRAMAC ve Production Türk işbirliği içinde gerçekleşmektedir ve İkinci Zen Grubu 10 - 11 - 12 Ağustos günlerinde yapılacak eğitimlerle müzakereciliğe adım atacaktır.

Dünyadaki gelişmelere pararlel olarak ülkemizde bir İLK olarak başlattığımız müzakerecilik çalışmalarıyla sürdürülebilir ilişkiler temelli aile, iş ve toplumsal yapının da temellerini atmış oluyoruz. Bu çok önemli bir sorumluluk gibi görünse de, Anadolu ve Türk kültürüne baktığımızda gelenekten gelen bir sürdürülebilirlik ve işbirliği yaklaşımını İMECE ve kooperatifleşmelerde görmekteyiz ve müzakereciliğin uygulamalarının da, özellikle iş hayatında yer aldığını yakınen bilmekteyiz. Aslında yapmaya çalıştığımız şey, geleneğimizden gelen müzakereciliğin daha sistematize edilerek uluslararası standartlara taşınması ve hatta belki diğer ülkere örnek olacak bir yapıya dönüşmesi ve elbette özel, iş ve sosyal hayatlarımıza profesyonelce yerleşmesini sağlamaktır. Bu vesileyle müzakereciliğe adım atan değerli katılımcılarımızın dünyanın en iyi müzakerecileri arasında yer alması temel hedeflerimizden biridir.

Dünya Ekonomik Topluluğu verilerine göre 2020 itibariyle en çok gerekli olan yetkinliklerden biri olan müzakereciliğe ve bu programa ilgi duyuyorsanız, bir sonraki gruplarda yer almak için linkten başvurunuzu yapabilirsiniz!


Okunma 494 kez
Bu kategorideki diğerleri: « Leyla Alaton Müzakereci Bursu

Arama

GMN Haberler

  • Türkiye’de müzakere kültürünün yerleşmesi ve gelişmesi amacıyla Sn Leyla Alaton’un destekleriyle başlattığımız Müzakereci Topluluğu Programımızın ilkini 21 - 22  -23 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirdik.

    Read more...
  • Sayın Leyla Alaton, şirket içinde ve toplumsal boyutta kaliteli iletişimi, sürdürülebilir ilişkileri ve kalkınmayı, etkin işbirliğini önemsemektedir. Bu sebeple ve özellikle kızkardeşlik fikrini desteklemek adına, “çalışan” veya “çalışma hayatına dönmek isteyen” kadınlar başta olmak üzere, yaşamdaki rolü itibariyle toplumda çarpan etkisi olan kadınların ister bir yetkinlik, ister bir meslek olarak müzakereciliği öğrenmesini desteklemektedir.

    Read more...
  • GMN, K.K.T.C.’nin alanında en saygın kuruluşlarından biri olan Law Clinic ile yaptığı protokol ile K.K.T.C. Temsilciliğini ve oradaki ilk ve tek IMI QAP (Uluslararası Arabuluculuk Belgelendirmesi) açmış oldu!

    Read more...
2017-2018 GMN Trkiye JCI programı: Inovatif Liderlik: https://t.co/0vTtZxqpFV
Kaynak Dergisi Haziran 2017'de yayınlanan yazım: Müzakere Pazarlık Değildir! https://t.co/kX3ClhxAe2