tr Türkçe en English

     

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

GMN - IMI Sertifikasyon Sınavları

GMN Türkiye, bir IMI QAP olarak, 30 Eylül 2017 tarihinde, saat 10.00-12.00 arasında Levent Workinton’ da yazılı sınavlar yapacaktır.

Bu sınavlar toplamda 60 sorudan oluşan 3 başlık altında gerçekleşecektir: Arabuluculuk Bilgisi, Arabuluculuk Etiği ve Arabulucunun Becerileri. yazılı sınavlardan geçen herkes, gerçek aktörlerle yürütülecek “role-play” pratik sınavına girebilecektir

Yazılı sınavları geçen ve Pratik Sınava girecek arabulucularımız için sınav tarihi daha sonra yayınlanacaktır. Bu sınav profesyonel aktörlerin rol almasıyla ve arabulucuya özel saatlerde gerçekleşeceği için, saatleri randevuyle belirlenecektir.

Bizler, Türk ve Türkçe konuşan her arabulucuyu bu sınavlara girmek için davet ederken, onları cesaretlendirmeyi de, isteriz:

Yetkinlikle Gelen Küresel Özgüven sizinle olsun.

GMN Turkey, an IMI QAP is having written examinations on 30th September 2017 in Levent Workinton in Istanbul between 10.00-12.00. The written examinations has three parts; mediation knowledge, mediation ethics and mediator skills and there are 60 questions in total.

Anyone passing the written exams will be eligable for practical examination that will be a role-play with actors.

The role-play examination for those who passed written examinations is on 30th September 2017. As professional actors will be acting as the parties, each mediator needs to get appointment to complete the exam.

We encourage and kindly invite any Turkish or Turkish speaking mediator to pass examinations through this link: Certification

Let the Global Confidence through Competence be with you!

IMI (International Mediation Institute) arabuluculuğun uluslararası standarda kavuşturulması hedefiyle kurulmuş, bugün bu alanda dünyadaki en önemli kuruluş kabul edilen, kar amacı gütmeyen bir uluslararası organizasyondur. IMI’da onaylı bir arabulucu olmak, çok saygın bir statüdür ve IMI, Birleşmiş Milletler UNCITRAL Oturumları’nda gözlemci ve kolaylaştırıcılık rolü üstlenmiş bu alandaki tek kuruluştur.

IMI, arabuluculuğa ihtiyaç duyan kişi veya şirketlere kaliteli ve etik hizmet verebilecek yetkin ve donanımlı arabulucuları bulabilmeleri için oluşturulmuş, tamamen şeffaf bir platformdur. Aynı zamanda, uluslararası arabuluculuk konusunda çalışmayı seçen veya yerel arabulucuları bünyesine alma kararında olan Merkez veya Odalar’ın arabulucu seçmek için başvurdukları bir organizasyondur. Örneğin Floransa Arabulucular Odası veya Dünya Bankası, yetkin arabulucu aradığında, IMI bünyesindeki listeye göz atarak, davetler yollar. Kısacası, dünyada en seçkin yerlerde görev almak isteyen her arabulucu için, en doğru yetkinlik kanıtlama yolu, IMI Certified olabilmektir.

Bununla birlikte, IMI’ın kendisi eğitim vermez ve arabulucular için yetkinlik, bilgi ve beceri belirleyen sınavları da, yapmaz. Onun yerine, dünyanın farklı bölgelerinde, IMI’ın kendisinin belirlediği temel kriterlere uygun ve IMI tarafından da onaylanmış QAP’ler tarafından yazılı ve pratik sınavlar yapılır. GMN, IMI tarafından onaylanmış, bir QAP’dir ve Türk olan veya Türkçe konuşan her arabulucunun, dünyanın neresinde olursa olsun, yazılı ve pratik sınavlara girerek ve arabuluculuğa dair gereklilikleri yerine getirerek, IMI Certififed (IMI Onaylı) arabulucu olması için sınavlar düzenleyen tek Türk QAP’dir. Bu bağlamda Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nde Charter (yani bölgesel GMN’ler) onaylama yetkisi de, GMN Türkiye liderliğinde ve yönetimindedir.

GMN Türkiye’nin Kurucusu ve Genel Müdürü, Dr.Deniz Kite Güner, IMI onaylı ilk Türk arabulucudur ve kendisi aynı zamanda IMI bünyesinde, QAP’leri de onaylayan Onay Komitesi’nin de, tek Türk üyesidir. GMN Global ise, dünyanın yedi farklı ülkesinin en önemli uyuşmazlık çözüm merkez ve derneklerinin yöneticileriyle oluşturulmuş bir networktür.>

GMN-IMI yazılı ve pratik sertifikasyon sınavları, geçen ve en az 5 arabuluculuk tamamlamış arabulucular GMN Certified ve en az 20 veya 200 saat arabuluculuk tamamlamış arabulucular da IMI Certified Arabulucular olarak listelenirler.

GMN - IMI ARABULUCULUK
“ULUSLARARASI SERTİFİKASYON”

 

Yazılı Sınav Tarihi 30 Eylül 2017  

Pratik Sınav Tarihi Daha sonra belirlenecektir. 

Saat 10:00 - 12:00  

Yer Levent Workinton 

Detaylı Bilgi ve Başvuru 0534 761 1111  

Eposta denizkite@gmn-tr.com 

Yazılı Sınav Bedeli 600 + KDV - 12 Aya taksit mümkündür  

Pratik Sınav Bedeli 450 + KDV - 12 Aya taksit mümkündür  

Pratik Sınava girmek için yazılı sınavlardan geçmek zorunludur.

 

2017-2018 GMN Trkiye JCI programı: Inovatif Liderlik: https://t.co/0vTtZxqpFV
Kaynak Dergisi Haziran 2017'de yayınlanan yazım: Müzakere Pazarlık Değildir! https://t.co/kX3ClhxAe2
Kaynak Dergisi Ağustos 2017'de yayınlanan yazım: Müzakere Üstadı ve Sanatına Giden Yol https://t.co/FKJBIgufv2
Arabuluculukta Alternatif Kelimesi Nedir? https://t.co/8uWHrJ86kH
RT @NAFCM: #peacebuilders, #peacemakers and #peacekeepers are all working for #peace in every #community https://t.co/ugarnGQVER